למה להיות טבעוני ?

בכל מקום בעולם אנשים עושים בחירות הקשורות לערכים שלהם. למשל, רבים מאיתנו בוחרים למחזר כי אנחנו מבינים שהמשאבים של כדור הארץ מוגבלים וכי אנחנו צריכים לחלוק את המשאבים הללו עם אנשים רבים. אנו חוסכים במים ואנרגיה, צורכים מזונות אורגניים ועוד…אחת הבחירות שאנשים רבים עושים בשנים האחרונות היא המעבר לטבעונות.

מדובר באחת הבחירות החשובות, המעשיות, המוסריות והמשפיעות שאנחנו יכולים לעשות. בחירה שמאפשרת לנו להזין את עצמנו וכל אדם אחר רעב בעולם, לשים קץ לחיסול היערות, להחיות את הנוף הכפרי, לעצור את הגורם הראשי לזיהום ולהחזיר את החיים לאוקיינוסים. טבעונות היא לא רק טרנד.

טבעונות היא דרך חיים. מדובר בתפריט שברגע שאנחנו מאמצים לאורך זמן אנחנו מקטינים את הסיכון לחלות במחלות קשות כמו מחלת הסרטן וזה הוכח בעשרות מחקרים. בנוסף, המעבר לטבעונות עוזר לנו להחזיר שטחים לבעליהם החוקיים. זו בחירה שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות ממש עכשיו.

הנה 5 שיעזרו לכם להבין למה כדאי לנו להיות טבעונים…

  1. משפיעים על כולם – מדובר בהחלטה המשפיעה גם על אנשים אחרים ועל הדורות הבאים. הרי אנחנו חיים בעידן של שפע, אז איך יש כל כך הרבה אנשים שסובלים מרעב. זה קורה משום שאנחנו מבזבזים כמויות עצומות של דגנים להאכיל בעלי חיים במקום להאכיל אנשים.
  2. תורמים לסביבה – האוכלוסיה הולכת וגדלה אך השטח שיש לנו הולך וקטן. כדור הארץ יכול לספק רק כמות מוגבלת של מזון. תזונה טבעונית תומכת בעולם שבו אפשר להאכיל  את כולם, שכן גידולים צמחיים זקוקים להרבה פחות משאבים ולחלק קטן מהקרקע שברשותנו.
  3. יותר בריאים, פחות חולים – תזונה טבעונית מסייעת לשמור על הבריאות, מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות לב, כלי דם, את הסיכוי להיווצרות של תאים סרטניים בגוף, מסייעת לאזן את רמות הכולסטרול בדם ותורמת לנו מבחינה בריאותית.
  4. יותר אנרגיה, פחות עייפות – אנשים שעברו לטבעונות מעידים כי כמה חודשים מהרגע שניקו את הגוף ממזונות המבוססים על מוצרים מהחי הם הרגישו הרבה יותר אנרגתיים, חיוניים, מרוכזים והרבה פחות עייפים ותשושים.
  5. להיות חלק משינוי אמיתי – בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בצריכת הבשר, הביצים ומוצרי החלב בעולם. מדובר בשינוי אמיתי שנותן מענה בכל כך הרבה היבטיים סביבתיים ואנושים. אז למה לא להיות חלק מזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *