זני ענבים המשמשים לתעשיית היין

עולם היין הוא תחום מאוד נרחב ומעניין, במיוחד עבור חובבי הטיפה המרה. כיום ישנם הרבה סוגי יינות שונים, שלצורך ייצורם נעשה שימוש בזני ענבים שונים ומגוונים. לכל יין שמגיע בסופו של דבר אל המדף, ישנו זן ענבים מועדף שממנו מכינים אותו, כאשר ישנם עשרות זנים שונים שניתן להפיק מהם יינות איכותיים. תהליך הייצור עצמו משתנה גם כן מסוג יין ליין ובהתאם לזן הענבים שממנו מכינים אותו.

ענבים נפוצים בתעשיית היין העולמית

בתעשיית היין הגלובלית רוב זני הענבים שייכים למין אירופאי שעונה לשם ויטיס ויניפרה. המשפחה הזו כוללת זני ענבים המוכרים ביותר מיינות פופולריים סביב העולם. בצפון אמריקה לעומת זאת ישנם ויטיס לברוסקה, רוטונדיפוליה וריפאריה, שמשמשים להכנה של יינות שונים. הזנים הצפון אמריקאים משמשים גם ככנות שעליהן מרכיבים את מגוון הזנים האירופאיים, על מנת לחזק את עמידותם בפני מחלות ומזיקים.

סוגי יינות שונים וזני הענבים שעומדים מאחוריהם

בקליפורניה שבארצות הברית ובצרפת, ישנם ענבים אדומים שנקראים סירה, כאשר באוסטרליה מכנים אותם שיראז. היינות שמכינים מהם נוטים להיות בעלי טעמים של אוכמניות ולפעמים גם מתבלים אותם עם רמזים לטעם של פלפל. ישנו זן ענבים נוסף שעונה לשם פטיט סירה, אבל מדובר במשהו אחר לגמרי שאינו קשור לזן המדובר.

הקברנה סוביניון הוא אחד היינות הנפוצים בעולם וגם בישראל. היין הזה מיוצר מזן ענבים אדומים שנוטים להיות קשים וקטנים, כאשר הטעם של היין בדרך כלל מזכיר עצי ארז ופירות יער. זן הענבים הספציפי הזה משמש גם בתור הענב הראשי בשילובים שעושים עם ענבים אחרים, כמו מרלו. גידולי הענבים הללו נפוצים בקליפורניה ובאוסטרליה ומופקים מהם יינות איכותיים שעוברים יישון, כאשר היתרון הוא שמדובר בזן ענבים פשוט מאוד לגידול.

יין השרדונה הידוע והמוכר עשוי על בסיס ענבים מרעננים בעלי טעמי פירות חזקים, שגדלים בבורגונדי ובשמפיין בצרפת, דרום אפריקה, ארצות הברית ואוסטרליה. הטעם של השרדונה בדרך כלל מדגיש את הפרי בחוזק ומהנה מאוד ללגימה, עם ריח מרומז של עץ אלון. שרדונה הוא זן ענבים פשוט לגידול והוא נפוץ מאוד לייצור של יינות לבנים.

המוסקט הוא ענב עם טעם מאוד מודגש ונוכח, שאינו מבשיל בקלות. זן ענבים זה משמש לרוב להכנה של יינות מתוקים וגם מבעבעים. לעומתו, הסוביניון בלאן הם ענבים לבנים שגדלים בקליפורניה וצרפת, שמייצרים מהם יינות קלילים. היינות הללו נוטים להיות בעלי מרקם מיוחד עם טעם עשבי, ועדיף להגיש אותם מקוררים בדומה ליינות לבנים אחרים, לאחר שעברו תקופת יישון בבקבוק.

זן הענבים מרלו נפוץ מאוד בתור יין וגם בתור מרכיב למשקאות בלנדר. הענב מבשיל מהר ומספק חוויית טעמים נהדרת, עם רמיזות של דובדבנים, פירות יער ודבש. זן ענבים זה גדל בצרפת, ארגנטינה, איטליה, ארה"ב ואוסטרליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *